Nezbavujú právo dieťaťa byť dieťaťom!

Nezbavujú právo dieťaťa byť dieťaťom!

Predstavte si, že vás – pedagogický génia a priniesol dětstká: pokojná, vždy úctivý k dospelým, ktorí nikdy rebel a neprekračuje mimo kontroly, robiť to, čo dospelí chcú od neho. To nemá žiadne negatívne pocity voči ničomu a nikomu sa vysokomoralen, svedomitý a starostlivý, nikdy nenechávajte nikoho podviesť. Ale možno, ak máme čo do činenia s malým dospelým? Psychológovia sa domnievajú, že “Model” dieťa – nie šťastné dieťa. Jedná sa o dieťa pod maskou Banaby.sk. Dal “i” pod plášťom, a vo vnútri má veľmi vážne emocionálne problémy.
26
Výchovu detí, rozvíjanie ich sebadisciplína, nesmieme zabudnúť, že sú ešte deti. Držme im toto právo!

Neočakávajte, že vaše dieťa bude ako vy. Alebo – ako si prajete. Mu pomohol nebyť vás, a sami seba.
Nenechajte ventilovať svoje rozhorčenie na dieťa; čo sa deje okolo, a bude stúpať.
Nepýtajte detskú dosku za všetko, čo pre neho urobil, si mu dal život – to vám dostatočne poďakovať? Bude dať život do iného Banaby.sk: je to nevratný zákon o vďačnosti.
Nemyslite si, že vaše dieťa – to je Boh.
Neberte to dole problémy.
Nedráždite!
Nemučte sami, ak nemôžete urobiť niečo pre svoje dieťa, trápenie, keď si nemôže robiť.
Nezabudnite, že nerobí dosť pre to, aby dieťaťu, ak nie robiť všetko.
Byť schopný milovať dieťa niekoho iného. Nerobia niekoho iného, ​​ktorý by nechcel iní robiť vy.
Milujte svoje dieťa akúkoľvek detské postieľky: nenadaných, neúspešné, dospelí; komunikovať s nimi, radujte sa, pretože dieťa – to je sviatok, ktorý je stále s tebou.

Skôr alebo neskôr každý normálny dieťaťa rodičom preschooler zmätený problémy naučiť sa čítať vaše dieťa. A dnes, rôzne techniky pre učenie sa čítať veľa, od bežného primeru a dokončovacie techniky Zaitsev a Glenn Doman. A predtým, než si vyberiete pre svoje dieťa nejaká technika by mala úprimne odpovedať na otázku, a aké motívy viedli túžbou naučiť svoje predškolské dieťa čítať.

Ak si len chcete ukázať všetkým, čo vaše dieťa je génius a pyšný na to, ako skoro sa naučil čítať, najlepšie inštrukcie čítanie detské postieľky nespustí, pretože škoda v tomto prípade je dieťa vám prinesie viac ako dobré. Existujú len dve skutočne vhodné podmienky sa začať učiť čítať. Po prvé, keď dieťa je veľký záujem o písmen a symbolov. V tomto prípade je výučba čítania môže začať v akomkoľvek veku, akonáhle je tento záujem prejavila, a vyzdvihnúť také herné techniky, ktoré nebojujú späť a rozvíjať záujem dieťaťa.

Ďalším prípadom je, keď osobitný záujem dieťaťa tam listy, ale je čas na štúdium v ​​škole a chcú pomôcť svojmu dieťaťu pohybovať jednoduchšie adaptačné obdobie v základnej škole. A deti, ktoré sú v škole už viete, ako čítať, je zvyčajne ľahšie prispôsobiť sa novému prostrediu školy. V takomto prípade začnú učiť dieťa čítať pred 5,5-6 rokov sa ani nestojí za to.

V tomto článku sa budeme hovoriť dekorácia na stenu o druhý prípad, keď dieťa neprejavuje sám záujem o čítanie a učenie ho tak ako už aj to je čas. V rámci prípravy na škole naučiť dieťa na čítanie môže byť ako primer a konvenčné kocky s písmenami a lepšie využívať a kocky s písmenami a kartami a ABC diverzifikovať tried.

K technickému pokroku v takom prípade je lepšie nepoužívať. Mali by ste začať s učením písmen, potom slabiky, slová, a postupne prejsť k návrhom. Skutočnosť, že listy, slabiky a slová nie sú založené na logických pravidiel. To je logika v matematike a v čítaní to nie je. A ak je dospelý je zrejmé, že písmeno M a A bude čítať “MA”, že dieťa nerozumie, môže len spomínať.

Pomerne často sa na ihrisku mamičky sťažujú dekorácia na stenu dekorácia na stenu, že učiť, učiť dieťa, a nemôže pochopiť, ako čítať slabiku, a po celý čas blúdenia. V rovnakej dobe, keď sa spýtate, a koľkokrát si to sám prečítať tento slabiku, ako požadujú od neho opakovania, Ukazuje sa, že 1-2 krát. A potom musíme pochopiť, že učiť sa čítať, je to predovšetkým rozvoj pamäti.