Nemci predvedú kolotoč proti každému, povedal debutant Droppa

V 27 rokoch má za sebou Lukáš Droppa debut v drese českej reprezentácie. Pri prehre 0: 3 v Nemecku odohral záverečnú polhodinu a berie to ako cennú skúsenosť do ďalšej kariéry. Nemci podľa neho predviedli výkon, ktorý by robil problémy každému celku na svete.

“Oni predvedú kolotoč proti každému tímu, nielen proti nám. Trebárs aj proti Francúzsku budú tlačiť. Samozrejme sa mi na ihrisko chcelo , nebál som sa toho. Chcel som si zahrať, je to dobrá skúsenosť, “ povedal Droppa po zápase novinárom.

” Išiel som tam s tým chalanom trochu pomôcť. Všetci vieme, aká je sila Nemcov, hrajú naozaj dobre. som rád, že som si proti takému tímu mohol zahrať, bohužiaľ sme prehrali, nedá sa nič robiť.Pred nami je veľmi dôležitý zápas s Azerbajdžanom, ktorý musíme zvládnuť, “ dodal.

Pre odchovanca Sparty nešlo o prvú skúsenosť s nemeckým futbalom. ” Už predtým som hral treba proti Borussiu Dortmund , tá úroveň je približne rovnaká, aj keď nemecký nároďák je ešte silnejší. Skúsenosť je to dobrá, som za to rád a dúfam, že mi to pomôže do ďalších zápasov, “vyhlásil Droppa, ktorý vraj nebol ani nervózny.” Stále som čakal, kedy to príde, ale nič. Niekedy trému mávam, ale dnes nie. Chcel som pomoc, nepodarilo sa to, ale snáď som to nepokazil, “ doplnil.

Pripustil, že Nemci hrali naozaj dobre. ” Hrajú v podstate bez útočníka. V stredu im tam pomáha Müller i Götze.To som videl v prvom polčase, že naši chlapci v stredu, Hořava s Pavelkom, to mali hrozne ťažké. Oni si tam zbiehajú, majú výborne urobenú taktiku, že sa to ťažko bráni. Robili sme, čo sme mohli, ale nestačilo to. Ale bolo to vonku, treba im vezmeme nejaký bod doma, “ veria Droppa.

Mrzelo ho len to, že sa Čechom nepodarilo dať aspoň čestnú bránku. ” Bořka dočkali v podstate chytil neuer gól, na konci sme ešte mali nejaké úniky. Pokojne to mohlo skončiť inak, mohli sme síce prehrať viac, ale taky jeden, dva góly dať a mohlo to byť 3: 2, 4: 2.To by sme ale asi chceli moc, “ pripustil.

Teraz už sa ale plne koncentruje na zápas s Azerbajdžanom, vo ktorým by kvôli kartovému trestu Davida Pavelka mohol dostať šancu od začiatku.


” asi to pre mňa bude väčšia šanca, ale tréner tam má ďalšie možnosti, môže postaviť ofenzívnejšiu zostavu. Ale Azerbajdžan je silný a nemôžeme si myslieť, že je porazíme jednoducho, že budeme len útočiť. Musíme hrať poctivo i dozadu, “ povedal stredopoliar ruského Tomsku.

” Pre nás to bude strašne dôležitý zápas, ktorý musíme na sto percent zvládnuť. Nebude to nič ľahkého, dneska Azerbajdžanci vyhrali s Nórskom. Musíme hrať na sto percent, čoskoro streliť gól a vyhrať, “ dodal.

Viac informácií o detskom nábytku: Skvelé produkty pre deti