FOTOGRAFIE Košice se v šampionátech Lige podařilo: Po závodní hře pokračují!

KOŠICE – Slovenský basketbalový hokejový tým HC Košice bude hrát ve druhém kole Ligy mistrů. V závěrečné výstavě ve skupině H porazili ve čtvrtek KAC Klagenfurt 2: 1 a ačkoliv rakouský klub má ještě jeden zápas, v Košicích ztrácejí čtyři body.Jistým vítězem skupiny byl dříve Red Bull Mnichov, který v dosavadních třech duelech nezaváhal ani jednou.

Košičanům stačily na postup dvě vítězství a obě si vybojovali v boji proti Klagenfurtu.Nejprve vyhrál 3: 2 na svém ledě a těsný výsledek 2: 1 pp a narodil se v quarterback. S Mnichovem zaznamenali “oceláři” dvě ztráty – 2: 4 doma a 0: 1. První zápasy šestnásťfinále jsou na programu 22. září, odvety o dva týdny později 6. října.

Košičané měli od začátku herní otěže zápasu Ve tvé ruce. Hostující obranci se nechtěli pustit, s aktivním útokem, rozčilovali ho a tlačili na šanci.

KAC však byl brankářem Tuokkola, který v 8. minutě pokryl dobrou šanci Gray a byl u Hrnkovom teč Štrbák zastřelen z modré.Na konci zahajovací hry na rakouském brankářu se pokusil dvakrát Jenčík, ale v jednom případě se nepodařilo. Košice bojovala do druhé třetiny. Stále se pokouší dobýt obranu Klagenfurtu, ale problémy měly poslední fázi. Do vápna domácích míří prudký centr z levé strany. Brankář míč směřuje do šibenice. V 24. minutě hry se Bartoš ocitá mimo střed obrany hostí, O několik okamžiků později byli hostitelé poprvé ještě víc prominentní, ale oba pokusy Banne byly těsně omezeny na Riečický a Setzinger se ve středu zápasu přesně nehodil. V 35. minutě domácí hosté obdrželi žlutou kartu. Bartanus se posunul k modrému Greyovi, který okamžitě poslal puk na led do branky a Bicek skončil s ideálním cílem – 1: 0.O dvě minuty později mohl košickou radost ztlumit Ganahl, ale jeho dorážku vyrazil Riečický betonem.

Na začátku třetí třetiny chtěli “oceláři” rychle přidat druhý gól, aby získali kontrolu nad zápasem textilní dekorace na zeď a klidně ho dohráli. V 44. minutě roztočili útočný kolotoč před rakouskou brankou, střeleckou aktivitou hýřili Boltun i Bicek, ale bez gólové efektu. V 52. minutě odešel na trestnou lavici Philipp, KAC zatočil hlavy bránící čtveřici a po konci přesilovky se dočkal. Vyražený puk po Riečického zákroku domácí neupratali do bezpečí a Kapstadt reflexivním zakončením vyrovnal.V závěru měl slovenský šampion na mále, no výsledek 1: 1 nakonec udržel a duel dospěl do prodloužení.

V obou týmech bylo několik gólů, ale vítězové museli rozhodnout o oddělených závodech. V nich za Košice skórovali Bicek, Bartánus i Jenčík, dokud Riečický zlikvidoval tři pokusy hosty.

Peter Oremus, trenér Košic: “Podobně jako v prvním zápase v Klagenfurtu, tak i nyní se potvrdilo, že soupeř, který hrál proti nám, byl velmi silný a odolný. Má velmi dobré družstvo a prosadit se v této době na mezinárodní scéně je velmi těžké. Jsem velmi rád, že se to Košicím podařilo a hráči, diváci i celé Košice se Mohou si vychutnat další soupeře.Byl to náš první gól, čekáme na další a budeme dělat vše pro to, abychom se dostali do dalšího kola. “

Jiří Bicek, autor cíle a rozhodující stand- : “Byla to těžká hra a věděli jsme, že potřebujeme alespoň dva body k potvrzení pokroku. Nechodili jsme do souboje s obranou, ale chtěli jsme se hrát zezadu. Status 1: 0 byl držen po dlouhou dobu, ale před Dominikem Riečickým jsme museli položit klobouk, protože měl vynikající. Na začátku třetího tretého se dostal do nájezdu, což bylo velmi důležité. Pak jsme se shromáždili, ale víra zůstala v procesu a nakonec jsme udělali všechno, abychom to udělali.Domino byl během nájezdů vynikající v brance a nám to tam padlo. “

Dominik Riečický, brankář Košic: ” Jsem rád, že zápas měl vítězný konec . Byl to týmový výkon, chlapci mi pomohli v průběhu souboje a pomohl jsem jim při nájezdech. Soupeř byl nepříjemný především v přesilovkách, hodně jsem toho neviděl. “

Douglas Mason, trenér Klagenfurtu: ” Dnes proti nám hrál úplně jiný tým než v Klagenfurt byl mnohem lepší, skóroval, měl rychlost a puková hra byla mnohem lepší. Prvních dvacet minut bylo velmi těžkých, až ve třetí třetině se nám podařilo vyrovnat na 1: 1, ale v samostatných nájezdech vstřelili Košičané tři krásné góly. Musím pochválit domácího brankáře Riečického a Košicím blahopřeji k postupu. “