DP: Hrbatý získal první bod

BRATISLAVA – Slovenský tenisté se v utkání play off o účast ve světové skupině Davisova poháru 2007 ujali vedení nad Belgií 1: 0. První bod týmu kapitána Miloslav Mecir získal v bratislavské Sibamac aréně NTC Dominik Hrbatý.

Slovensk & aacute; jednotka si i po pomal & scaron; em rozběhu nakonec podle předpokladů – i když až v pěti setech – poradila s Kryštof Vliegen za 199 min & uacute; t 2: 6, 6: 4, 6: 3, 3: 6, 6: 2. Na druh & uacute; pátků & uacute; dvouhru nast & uacute; Pá kr & aacute; tko před 19:00 Michal Mertin & aacute; ka Olivier Rochus.

Slovensko – Belgie 1: 0 po I .páteční dvouhře

Dominik spousta & yacute; – Kristof Vliegen 2: 6, 6: 4, 6: 3, 3: 6, 6: 2 za 199 min & uacute; t

O prekvapuj & uacute; ci & uacute; vod první dvouhry se postaral Vliegen (34. v žebrech & iacute; čku ATP Entry), kter & yacute; se hned v otv & aacute; RACOM gamu propracoval ke třem brejkbalov a posledn & uacute; z trojice možnost & iacute; i využil po sestaveném & uacute; toku na síti pøesn & yacute; m volejem. Z vedení 2: 0 se v & scaron; pokud dlouho nete & scaron; il, neboť před tolikrát e & scaron; te poměrně řídce zaplněné & yacute; mi trib & uacute; námi Sibamac ar & eacute; ny NTC spousta & yacute; (28.) vz & aacute; p & auml; t & iacute; vyrovnal na 2: 2. Rebrejk dosáhl & uacute; spe & scaron; n & yacute; m obhodenie & iacute; m Vliegen na síti.Ani to v & scaron; jestliže 24-ročn & eacute; ho Belgičana nevyvedlo z míry, v & yacute; born & yacute; m taktických & yacute; m v & yacute; konem nepustil favorizován & eacute; ho, ale v I. setu dost často chybuj & uacute; cího s & uacute; pera ke slovu. Z & iacute; skal & scaron; Čtyři hry za sebou a přeměněna & iacute; m prvn & eacute; ho setbalu i & uacute; vodn & yacute; set za 34 min v poměru 6: 2.

Slovensk & aacute; jednotka na začátku druh & eacute; ho dějství i & scaron; la do vedení 2: 0 i 3: 1, ale s & eacute; riu & scaron; čtyřech přehrát & yacute; ch podán & iacute; obou akt & eacute; rov za sebou ukončil Vliegen vyrovnaný & iacute; m na 3: 3.Pak si oba drželi servisy až do stavu 5: 4, když spousta & yacute; využil nab & uacute; knut & uacute; & Scaron; anci na brejk a set zakončil v & iacute; tažné & yacute; m bekhendů & yacute; m return po čáře.

V dal & scaron; em průběhu už ovl & aacute; dol dění na kurtu Osmadvacetiletý & yacute; Bratislavčan, kter & yacute; se ziskem s & uacute; pérové ​​podání v & scaron; čtvrtý gamu (3: 1) postaral o jedin & yacute; brejk třetího setu. Ten nakonec vyhrál 6: 3. Když i prvn & eacute; dvě hry & scaron; čtvrtý & eacute; ho dějství z & iacute; skal rozjet & yacute; dům & aacute; ci tenista, zdálo se, že ho Nizozemsk & aacute; dvojka už nezastaví & iacute ;.Stal se v & scaron; jestliže prav & yacute; opak.

Najednou bylo 3: 2 pro rod & aacute; ka z Maaseik, kter & yacute; sebral slovensk & eacute; mu reprezentantovi podání i za stavu 4: 3 a potvrzen & iacute; m brejku na 6: 3 si vynikaj & uacute; til pátý set. V něm udělal spousta & yacute; rozhoduj & uacute; ci krok k zisku dříve & eacute; ho bodu pro t & iacute; m SR v & scaron; IEST gamu, kdy stále více & uacute; točícího Vliegen obhodil a ujal se vedení 4: 2. Brejk vz & aacute; p & auml; t & iacute; potvrdil při svém servisu (5: 2). Z & aacute; ver už zvl & aacute; dol ve svém tradičním daviscupový tempu a za povzbuzování skvěl & eacute; ho publika.Spousta & yacute; po 199 minut & aacute; ch boje využil druh & yacute; mečbol.

průběžných & yacute; stav bar & aacute; SOP & eacute; ho setkání světové skupiny Davisova poh & aacute; ra 2006 tenis & yacute; ch mužských & yacute; ch reprezentačním & yacute; ch t & iacute; mov & scaron; výcarsko – Srbsko a Černá Hora, kter & eacute; se hr & aacute; na tvrdém povrchu v hale v Ženevě, po pátků & yacute; ch dvouhry & aacute; ch:

& scaron; výcarsko – Srbsko a Černá Hora 1: 1
Roger Federer – Janko Tipsarevič 6: 3, 6: 2, 6: 2
Stanislas Wawrinka – Novak Djokovič 4: 6, 6: 3, 6: 2, 6: 7 (3), 4: 6